تلفن: ۸۷۲۸-۲۲۵۵-۰۲۱

فکس: ۸۵۴۴-۲۲۵۵-۰۲۱

درباره ما

خانهدرباره ما

معرفی طرح و ساخت بینا

شرکت طرح و ساخت بینا یک شرکت صددرصد خصوصی و مستقل بصورت سهامی خاص می‌‌باشد که در سال ۱۳۵۵ به همت گروهی از مهندسین مجرب دارای سوابق گسترده همکاری در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تأسیس گردید. این شرکت روند رشد و تعالی خدمات کیفی و کمی خود را در دهه اول شروع فعالیتهای خود طی نمود و موفق به اخذ رتبه‌‌بندی‌‌ها و گواهینامه‌‌های صلاحیت فنی از سازمان‌‌های مسئول کشوری در طیف وسیعی از خدمات فنی ـ مهندسی و اجرایی پروژه‌‌های صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیرو گردید. در طی ۴ دهه فعالیت، شرکت طرح و ساخت بینا خدمات خود را به کارفرمایان در پروژه‌‌های داخلی و فرامرزی به ویژه برای احداث واحدهای صنعتی صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیرو ارائه نمود و تاکنون بالغ بر ۱۳۰ پروژه گوناگون را در زمینه‌‌های مذکور با موفقیت به اجرا رسانیده است.

حوزه فعالیت‌های شرکت بینا

زمینه توانائی‌های فنی و مهندسی این شرکت از حدود ۲۰ سال پیش تاکنون از محدوده خدمات طراحی ـ مهندسی فراتر رفت و پس از اخذ مجوزها و صلاحیت‌های فنی لازم از سازمان‌های ذیربط اجرای کلیدی پروژه‌‌های صنعتی وابسته به وزارت نفت نیز به زمینه‌‌های خدمات این شرکت افزوده شد. اینک این شرکت سوابق و توانائی‌های فنی و تخصصی لازم برای اجرای پروژه‌‌های کلیدی بصورت EPCC شامل خدمات طراحی ـ مهندسی، تدارکات کالا، ساختمان و نصب، راه‌اندازی و شروع بهره‌برداری از پروژه‌‌های صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیرو و صنایع بخش خصوصی را دارا می‌‌باشد.

طرح و ساخت بینا علاوه بر خدمات فنی ـ مهندسی خود به صنایع، در زمینه تأمین منابع مالی برای اجرای برخی از پروژه‌‌های صنعتی کشور نیز همکاری داشته و تاکنون موفق به جذب منابع مالی قابل ملاحظه برای اجرای پروژه‌‌ها گردیده است. بدین لحاظ این شرکت دارای تجارب و زمینه‌‌های لازم برای همکاری در زمینه مطالعات امکان‌سنجی پروژه‌‌ها، تأمین مالی برای اجرای آنها نیز می‌‌باشد.

با توجه به جایگاه شرکت بینا بعنوان یکی از پیشتازان خدمات طراحی ـ مهندسی از حدود 30 سال پیش تاکنون و سوابق گسترده انجام خدمات ”مدیریت طرح“ (PMC)، امکانات این شرکت برای شروع همکاری سریع در اجرای خدمات ”مدیریت طرح“ پروژه‌‌های صنعتی فراهم می‌‌باشد و در این زمینه، دارای توانائیهای خاص می‌‌باشد. این شرکت مفتخر است که با اتکاء به تجارب، دانش فنی و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود، خدمات فنی ـ مهندسی لازم برای اجرای پروژه‌‌های صنعتی را بعنوان یک شرکت بخش خصوصی قابل اطمینان و اعتماد در اختیار کارفرمایان محترم قرار داده و اجرای اینگونه خدمات را پذیرا باشد.

طرح و ساخت بینا

این شرکت، بعنوان یکی از شرکتهای توانا در زمینه همکاری در تأمین تکنولوژی‌های لازم (License) پروژه‌‌های وابسته به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، موفق به جذب دارندگان لیسانس برای تأمین تکنولوژی در چندین مورد از طرحهای صنعتی اجرا شده خود نظیر لیسانس احداث واحد اتیلن در مجتمع پتروشیمی ایلام با شرکت Stone & Webester Ltd – UK (اینک Technip E&C Ltd – UK) و شرکت Snamprojetti – Italy در تأمین لیسانس برای برخی از واحدهای پالایشگاه میعانات گازی شرکت نفت ستاره خلیج فارس (بندرعباس) گردید که با مشارکت کارشناسان این شرکت در تهیه بسته‌‌های مهندسی (Basic Design Package – BDP) و مهندسی پایه (Basic Engineering Package – FEED) برای واحدهای تحت لیسانس، تجارب ارزنده‌ای در این زمینه بدست آورده است.

oxin2

خدمات ما

مشاوره و مهندسی

اجرا، تست و راه‌اندازی

مطالعات مفهومی و امکان‌سنجی‌‌های فنی / مالی / اقتصادی
تأمین دانش فنی (License / Technology) بسته مهندسی پایه و پیش تفصیلی (BEP – FEED)
بسته طراحی - مهندسی تفصیلی بسته مناقصات فنی ـ مهندسی مهندسی خرید کالای پروژه‌‌های صنعتی تحلیل و مهندسی ارزش مهندسی کارگاهی

مشاهده بیشتر

تدارکات کالا

اجرا، تست و راه‌اندازی

تهیه و پیشنهاد ”فهرست سازندگان تأیید شده“ به کارفرمایان
تهیه و توزیع ”درخواستهای استعلام“ برای تأمین کالا
بررسی و معادل‌سازی پیشنهادات فنی و بازرگانی دریافتی از سازندگان و فروشندگان کالا و رفع ابهامات آنها
...

مشاهده بیشتر

ساختمان و نصب

اجرا، تست و راه‌اندازی

تهیه مدارک مناقصه برای انتخاب پیمانکاران فرعی و خدماتی و برگزاری مناقصات
طرح یکپارچگی اجرای پروژه، برنامه‌‌ریزی، کنترل پروژه، برآورد و کنترل هزینه
هماهنگی و نظارت بر عملیات ”تجهیز کارگاه“
...

مشاهده بیشتر

مشاوره مدیریت پروژه‌‌ها (PMC)

اجرا، تست و راه‌اندازی

بررسی و اعلام نظر در مورد قراردادها، بررسی و تأیید طرح اجرای پروژه، برنامه‌‌ریزی و کنترل پروژه، بازنگری و تأیید طراحی‌‌ها، خدمات مدیریت خرید، کنترل کیفیت / تضمین کیفیت، بودجه و کنترل هزینه، خدمات حقوقی برای کارفرما، نظارت کارگاهی در دوره ساختمان و نصب و مستند سازی پروژه

مشاهده بیشتر

خدمات مشاوره مدیریتی

اجرا، تست و راه‌اندازی

بررسی قراردادها و مشخص نمودن فعالیتهای حساس برای کنترل به موقع
بررسی و تصویب ”طرح اجرای پروژه“
تهیه برنامه زمانبندی کلان پروژه
برنامه‌ریزی اجرای خدمات تضمین و کنترل کیفیت
...

مشاهده بیشتر

خدمات نظارت کارگاهی

اجرا، تست و راه‌اندازی

برنامه‌ریزی و کنترل کلیه فعالیتهای ساختمان و نصب پروژه
مدیریت اجرای خدمات ساختمان و نصب
نظارت‌های کمّی‌وکیفی بر کلیه مراحل و خدمات دوره ساختمان و نصب ، پیش راه‌اندازی، راه‌اندازی و بهره برداری
...

مشاهده بیشتر
0
پروژه نفت وگاز
0
پروژه پتروشیمی
0
پروژه طراحی-مهندسی
0
پروژه خارج کشور